12 Zaskakująco Skutecznych Sposobów Aby sprowadzić samochód - O motoryzacji

auta używane na zamówienie

Wszyscy z nas wiedzą że wszystkie

Wszyscy z nas wiedzą, że wszystkie samochody automatycznie tracą 10% swojej pierwotnej wartości, gdy opuszczają salon sprzedaży. Dlatego też coraz więcej osób woli samochody używane. Warto jednak wiedzieć, jak wybrać samoch

12 Zaskakująco Skutecznych Sposobów Aby sprowadzić samochód - O motoryzacji auta używane na zamówienie
ód używany, aby taki zakup nie przyniósł straty materialnej przyszłemu właścicielowi. Przyjrzyjmy się, co należy wziąć pod uwagę przy wyborze używanego samochodu.

Samochody na zamówienie

Statystycznie, 48% samochodów na sprzedaż miało co najmniej jeden wypadek, a 18% samochodów zostało wyrzuconych z drogi. Aby nie stać się ofiarą oszustwa i kupić "czysty" samochód, ważne jest, aby sprawdzić jego historię pokoleniową. Jest to numer referencyjny nadawany fabrycznie wszystkim pojazdom. Przechodząc do oficjalnej strony policji i wprowadzając kod, potencjalny nabywca będzie mógł znaleźć niezbędne informacje na temat pożądanego pojazdu.

Sprowadzanie samochodów

Zaleca się sprawdzenie silnika w warsztacie, ale doświadczeni kierowcy mogą to zrobić samodzielnie. Aby określić przybliżony stan podwozia pojazdu, należy sprawdzić amortyzatory i sprężyny. Jeśli samochód chwieje się więcej niż dwa razy podczas pchania, uszkodzone są amortyzatory, a zbyt niskie zawieszenie wskazuje na zwisającą sprężynę. Kontrole nadwozia muszą być przeprowadzane przy czystym i dostatecznie oświetlonym pojeździe.

Co zrobić w takim wypadku? Dobrym

Pomimo że na polskim rynku samochodowym znajdziemy mnóstwo używanych aut, czasami może być problem ze znalezieniem pożądanego przez nas modelu. Co zrobić w takim wypadku? Dobrym pomysłem będzie skorzystanie z serwisu, który sprowadza samochody na zamówienie zza granicy.

Jak wygląda to w praktyce? Załóżmy, że mamy upatrzony konkretny model samochodu, którego nie ma w Polsce, bądź dostępne egzemplarze nie spełniają naszych oczekiwań. Wystarczy, że zgłosimy się do firmy, która skupuje samochody używane zza granicy. Sprowadzanie samochodów z innego kraju może być czasochłonne dla prywatnego odbiorcy, a tak, firma załatwia wszystkie niezbędne formalności za nas.

Oprócz oszczędności czasu dostajemy też pewność, że wybrany przez nas samochód będzie w odpowiednim stanie technicznym. Specjaliści przed zakupem pojazdu dokładnie sprawdzą jego historie, przebieg, czy ewentualne usterki.

Jednym z niewielu minusów jest czas oczekiwania na taki samochód. Zdarza się, że na wymarzony model musimy poczekać nawet kilka tygodni.

Jeśli dopiero niedawno zdałeś egzamin na

W mediach społecznościowych ludzie bogaci wstawiają zdjęcia swoich ekskluzywnych samochodów często dostosowywanych do ich potrzeb i zachcianek. Samochody na zamówienie mają swoją cenę i często jest to wartość kilkukrotnie wyższa od standardowej wersji pojazdu. Jednak nie wszystkich stać na takie zachcianki i wiele osób decyduje się na samochody używane. Jeśli dopiero niedawno zdałeś egzamin na prawo jazdy to na początek warto poszukać samochodu z niższej półki, niż sugerować się tym co pokazują w mediach społecznościowych. W wielu serwisach samochodowych lub na stronach internetowych zajmujących się motoryzacją jest wiele dostępnych aut z drugiej ręki. Możesz zorientować się czy dana osoba zajmująca się handlem aut sprowadza samochody z zagranicy. Sprowadzanie samochodów z zagranicy jest częstym zjawiskiem na komisach samochodowych. Sprzedawane są z nich tylko części jeśli cały pojazd nie jest zdatny do jazdy. Samochody używane mają różne opinie wśród ludzi, jednak jeśli poprzedni właściciel dbał o pojazd to bez problemu i tobie posłuży. Nie są one przeznaczone tylko dla początkujących kierowców, każdy może zakupić używany pojazd. ​